Hackerlar Milyonlarca İnsanın Instagram Hesabını Ele Geçirdiklerini İddia Ediyor

Bir grup hacker, bu hafta içerisinde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da bulunan bir açığı kullanarak 6 milyon insanın e-posta adreslerine ve telefon numaralarına ulaştıklarını iddia etti.

Hackerların daha çok ünlüleri ve onaylanmış hesapları hedef aldığı iddia ediliyor, yani eğer bir çok insan gibi ünlü değilseniz, risk bizim için biraz daha küçük gibi duruyor.

Bu hack dalgasından nasibini en çok alanların başında ise Selena Gomez geliyor, 2 gün önce hesabı hacklenen Selena Gomez’in hesabından 125 milyon takipçiye ünlü şarkıcının ve eski sevgilisi olan Justin Bieber’ın çıplak fotoğrafları paylaşıldı.

Hackerlar, Daily Beast‘e gönderdikleri 1000 kişilik listede ellerinde ünlülerin, spor yıldızlaırnın ve medya insanlarının bilgilerinin olduğunu iddia ettiler.

Instagram ise bu konuya bir güvenlik açıkları olduğunu itiraf ederek yaklaştı ancak ne kadar insanın etkilendiği ve tehdit altında olduğu konusuna vurgu yapmadı.

700 milyon kullanıcısı olan bir platformda, 6 milyon hesap, hesapların yaklaşık olarak yüzde birine tekabül edebilir, ancak yine de böylesine popüler bir mecra için 6 milyon kişinin bilgilerinin çalınması gerçekten korkutucu bir gelişme.

Kaynak: TechCrunch